KONFIRMANDER

Lørdag den 4. maj kl. 10.00 skal følgende konfirmeres i Tiset Kirke:

Nikolaj Vincent Bruun

Luis Veller Christensen

Alberte Veje Dragkilde

Johanna Emilie Hinrichsen

Mathias Egebjerg Hjorthmose

Joy Daniella Jensen

Sofie Stilling Jensen

Olivia Rosa Rasmussen

Frida Møller Wieland

Naja Møller Wieland

Caroline Gammelgaard Østrup

Laura Maria Kahr Ovesen

 

Søndag den 5. maj kl. 9.00 skal følgende konfirmeres i Tiset Kirke:

Cecilie Michelle Kristensen

Jonas Nielsen

Jonas Pagh Almtoft

Julius Meyer Thomsen

Marius Simonnæs Laursen

Mathilde Bittmann Schjønning

Mille Schriver Christiansen

Signe Rye Hauerslev

Alexander Rune-Ramsdal Becker

 

Søndag den 5. maj kl. 11.00 skal følgende konfirmeres i Tiset Kirke

Casper Schack Jørgensen

Frederik Rasmus Hoveling

Heidi Gyldendahl Christensen

Julie Breum Møller

Kamille Jentzsch Jørgensen

Lasse Westergaard

Miklas Stokholm Veng Christiansen

Molly Lambæk Henriksen

Naja Aron Lunden

Nicklas Dalgaard Simonsen

Sofie Leth Hansen

Tobias Marc Skov Lauridsen

Noah Sidelmann Skovholm

Magnus Tind Korné Jørgensen

 

Nedenfor ses datoerne for konfirmationerne de næste tre år. Når der laves nye klassedannelser mellem 6. og 7. klassetrin, går vi ud fra klassefordelingen på 6. klassetrin. Så går man i 6. B, gælder den konfirmationsdato, der er angivet for B-klassen (også selvom man efter sommerferien f.eks. kommer i 7. x.)

Fremtidige konfirmationsdatoer

2019 konfirmation i Tiset Kirke søndag, den 5. maj (7A og 7B) og lørdag, den 4. maj (7C)

2020 konfirmation i Tiset Kirke søndag, den 3. maj (7A) og St. Bededag fredag, den 8. maj (7B og 7C)

2021 konfirmation i Tiset Kirke søndag, den 2. maj (7A) og St. Bededag fredag, den 30. april (7b og 7C)

Kalender:

04maj kl. 10:00

Konfirmation 2019 7 C

Tiset Kirke v/sognepræst Jette R. Christiansen

04maj kl. 10:00
05maj kl. 09:00

Konfirmation 2019 7A

Tiset Kirke v/sognepræst Jette R. Christiansen

05maj kl. 09:00
05maj kl. 11:00

Konfirmation 2019 7.B

Sognepræst Jette R. Christiansen

05maj kl. 11:00